تعمیر و عیب یابی انواع سروو موتورهای صنعتی

یکی از عمده مشکلات خرابی سروو موتورهای صنعتی خرابی رزولور می باشد . با توجه به تکنولوژی پیشرفته مورد نیاز جهت تنظیم رزولور جدید روی سرووموتور، اکثر مواقع نیاز به ارسال سروو موتور به خارج از کشور می باشد، با توجه به هزینه های حمل‌ونقل و گمرک، بیشتر شرکت ها از تعمیر سروو موتورهای خراب منصرف شده و ناگزیر از سرووموتور نو استفاده می نمایند.همچنین در هنگام خرابی بلبرینگ و یا سوختن سیم پیچ نیز، همین عدم توانایی در تنظیم رزولور، باعث کنار گذاشتن موتور می گردد.با نظر به مشکلات فوق، گروه صنعتی ساینار طی دوسال گذشته اقدام به فراهم کردن تجهیزات و دانش مورد نیاز جهت تنظیم رزولور روی انواع سروو موتورهای صنعتی نموده است.

اکنون با افتخار این گروه قادر به تنظیم رزولور و تعمیر انواع سروو موتور های صنعتی می باشد و طی سال گذشته تاکنون بیش از یکصد عدد سروو موتور توسط این گروه تعمیر گردیده است.

زاویه اتصال انکودر به شفت موتور را میتوان شبیه اتصال تسمه تایم موتور اتومبیل تصور کرد. در این حالت اندک انحرافی در زاویه ی اتصال انکودر به شفت موتور موجب عدم کارکرد صحیح سروو موتور خواهد شد و بسته به نوع سروو درایو آلارم هایی نظیر resolver error , hiperface error , overcurrent , overload و نظایر آن خواهد داد.

بنابراین نکته حائز اهمیت اینجاست که از بازگشایی قطعات سروو موتور نظیر براکتهای ابتدایی و انتهایی به هر دلیل از جمله تعویض بلبرینگ ها، تعویض مگنت (ترمز) یا اصلاح و بازپیچی سیم پیچی سروو موتور بدون اطلاعات دقیق نسبت به زاویه انکودر و برداشت پارامترهای مندرج در انکودر حذر کرده و یا قبل از آن با ما مشاوره نمایید.